Szkoła Podstawowa Specjalna
Wspólny Świat

"Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka"

- J.Korczak

Świąteczne klimaty

Nastał czas radosnego oczekiwania. Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań i nadziei. W tym roku dla Rodziców przygotowaliśmy Współczesne Jasełka. Dlaczego współczesne? Byli Aniołowie, Święta Rodzina i Mędrcy ze Wschodu. Była szopka i żłóbek. Ale był też ślub i wesele Józefa i Maryi . Były sztuczne ognie i radosne pląsy przy piosence „ Prawy do lewego..” Pastuszkowie przynieśli Jezusowi pampersy, smoczek i śpioszki. Jednak przesłanie i teksty oparte na Piśmie Świętym nie pozwoliły zagubić tego co najważniejsze – Narodzenia Jezusa. Był i stół miejsce spotkania.  Zasiadanie przy wigilijnym stole to nie tylko znak wspólnoty, ale także szansa na doświadczenie zapachu siana pod obrusem, chwili wytchnienie i zadumy nad płomieniem świecy, radosnego kolędowania i smakowania tradycyjnych potraw. Czasami doświadczenie czerwonego barszczu na nowej bluzce ale to tylko szczegół. Najważniejsze to nasze spotkanie. Wspólne rozmowy, śmiech ale również łzy wzruszenia.

To także czas pożegnania Pani Marty naszej Marty. Dziękujemy CI  za każdy dzień za każde pochylenie się nad uczniem, za wytarte noski i pośladki, za wszystkie chwile towarzyszenia dzieciom i pokazywanie im świata. Dziękujemy za nasze rady i narady, za wyjścia i wycieczki nie tylko do Mac Donalda. Dziękujemy za twój uśmiech. Powodzenia .